Darmowa dostawa od 299,00 zł

Wzorowa łazienka

2020-10-25
Wzorowa łazienka

Wzory we wnętrzach łazienkowych odnajdujemy obecnie zarówno na płytkach, jak i akcesoriach i dodatkach. Urządzając łazienkę przy ich wykorzystaniu warto przypomnieć sobie złote myśli Ludwiga Miesa van der Rohe, jednego z czołowych architektów modernizmu: "Mniej znaczy więcej" oraz "Bóg jest ukryty w szczegółach". Wzory potrafią ożywić wnętrza, warto je zatem stosować, ale z umiarem, najlepiej zestawiając z prostymi, minimalistycznymi formami i ograniczoną paletą barw. W razie problemów z dobraniem kolorystyki reszty wyposażenia niech kolory występujące już we wzorach posłużą nam za "ściągawkę". Dobrym pomysłem będzie również uzupełnienie wnętrza o neutralne dodatki. Jeśli wybierzemy je z jednej kolekcji, będziemy mieć gwarancję, że będą do siebie pasować i unikniemy stylistycznych zgrzytów. My proponujemy całą gamę produktów do wyposażenia łazienki m.in. różnego rodzaju półki łazienkowe, haczyki, uchwyty na mydło czy papier toaletowy. Poniżej przedstawiamy realizacje z ich wykorzystaniem w łazienkach z mocnym motywem florystycznym.

Motywy florystyczne Kwiatowe motywy pozwalają stworzyć wnętrze bardzo eleganckie, ale nie ascetyczne czy zimne. Motywy botaniczne z powodzeniem można odnaleźć zarówno na płytkach, jak i wodoodpornych tapetach. W tym artykule postaramy się zainspirować Was do wykorzystania tych bogatych wzorów w Waszych łazienkach przedstawiając najciekawsze wnętrza polskich projektantów.

Projekt: KAZA Concept

Projekt: Less / More

Projekt: Architeka

Projekt: Good Estate

Dla tych, którzy jednak nie odnajdują się dobrze w romantycznej stylistyce istnieje również alternatywna, surowsza i bardziej nowoczesna wersja w postaci wzorów czerpanych z dżungli.

Projekt: Fanajło

Projekt: Fanajło

Warto dodać, że tapeta dedykowana do łazienki nie może być zwykłą papierową tapetą, ponieważ powinna przetrwać na lata w mokrym środowisku. Dlatego do łazienki należy wybrać jeden z trzech typów: winylowe, laminowane lub z włókna szklanego. O szczegółach charakterystyki każdego typu opowiemy w kolejnym wpisie.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel