Darmowa dostawa od 299,00 zł

Okno w łazience to same zalety. Sprawdź, jak je zaaranżować!

2023-03-15
Okno w łazience to same zalety. Sprawdź, jak je zaaranżować!

Okno w łazience to rozwiązanie, które jest coraz rzadziej stosowane w nowoczesnym budownictwie. Jeżeli więc jesteś jego posiadaczem, warto to docenić! Nie tylko rozświetla wnętrze, zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i ułatwia życie (docenią je zwłaszcza kobiety podczas make-upu), ale również daje wiele możliwości dekoracyjnych. Sprawdź, jak wykorzystać okno, by stanowiło ozdobę Twojej łazienki!


Roślina na parapecie, żaluzja czy roleta – jak zaaranżować okno w łazience?

Chcąc sprawić, by okno w łazience stało się wyjątkowym elementem dekoracyjnym, nie trzeba wiele. Wystarczy roślina w eleganckiej doniczce ustawiona na parapecie, dzięki której wnętrze stanie się naturalne i o wiele bardziej przyjazne użytkownikom.

To jednak nie wszystko. Na oknie w łazience można zamontować również nowoczesne systemy osłonowe, które z jednej strony będą stanowiły ozdobę pomieszczenia, a z drugiej zapewnią tak pożądaną prywatność – np. podczas wieczornej toalety. Na które rozwiązania warto postawić?


Żaluzje wewnętrzne

Projekt: WallConcept

To jedne z najbardziej klasycznych rozwiązań, które dostępne są w nowoczesnej odsłonie. Prezentują się niezwykle efektownie i pozwalają skutecznie zasłonić okno, zapewniając stuprocentową prywatność. 

Polecamy zwłaszcza żaluzje wewnętrzne poziome, które dostępne są w wielu wariantach i w efekcie łatwo dopasować je do stylu aranżacji wnętrza. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia:


Żaluzje drewniane wewnętrzne

Jeżeli cenisz sobie naturalność, drewniane żaluzje to rozwiązanie dla Ciebie. Są niezwykle efektowne i prezentują się pięknie w każdym pomieszczeniu – zwłaszcza zaaranżowanym w stylu boho lub rustykalnym.


Żaluzje zewnętrzne

To nowoczesna opcja dla osób, które chcą zyskać maksymalną prywatność, ale wolą zamontować żaluzje od zewnętrznej strony. Ich atutem jest nie tylko funkcjonalność, ale również trwałość – dzięki odpowiednim zabezpieczeniom będą odporne na czynniki zewnętrzne i pozostaną piękne przez wiele lat.


Rolety rzymskie

Stanowią jedną z najbardziej efektownych dekoracji okna w łazience – uszyte z jasnych, półprzeźroczystych tkanin prezentują się nad wyraz okazale. Pełnią funkcję nowoczesnej firany, przepuszczając duże ilości światła i tym samym skutecznie rozjaśniając wnętrze.


Zasłony i firany

Projekt: Mindful Architekci

To rozwiązanie klasyczne, które można zastosować również w nowoczesnych łazienkach – np. chcąc stworzyć pięknie zaaranżowany, ciepły salon kąpielowy. 

Piękne firany stworzą we wnętrzu nietuzinkowy klimat, a efektowne zasłony pozwolą Ci dodatkowo zaciemnić pomieszczenie i stworzyć wyjątkową atmosferę, sprzyjającą wieczornemu relaksowi.


Brak żaluzji, rolet i firan

Jak widać na załączonym przykładzie, niekiedy żaluzje, rolety czy firany nie są potrzebne. Z elementów zasłaniających można zrezygnować zwłaszcza w przypadku okien niskich albo wysoko osadzonych.


Szyba nieprzezierna

Projekt: Mo Home

To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm i nie chcą stosować dodatkowych systemów osłonowych. Zastosowanie szkła o mlecznej barwie sprawia, że zyskasz komfort i pełnię prywatności w swojej łazience.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel