Darmowa dostawa od 299,00 zł

#Zainspiruj się, część 5: Łazienka w kolorach jesieni

2022-10-18
#Zainspiruj się, część 5: Łazienka w kolorach jesieni

Zauważyliście, że na drzewach zaczęły dominować czerwono-złote barwy? To oznacza jedno – jesień w rozkwicie! A wraz z nią nadciąga nowa porcja inspiracji, którą chcielibyśmy podzielić się ze wszystkimi osobami poszukującymi oryginalnych metod aranżacji. Tym razem chcemy wprowadzić do Waszych łazienek nieco jesiennego klimatu, o który zadbała Magdalena Kieliszewska ze studia projektowego Amo Design.

Oddajmy głos autorce tego niecodziennego rozwiązania:

  • "Punktem wyjścia przy tworzeniu projektu było oczarowanie płytkami imitującymi surowy MDF. Od nich zaczerpnęłam kolorystykę całości i zastosowanie MDF na szafkach podumywalkowych (w tym wypadku lakierowanego, z uwagi na ochronę przed wilgocią w łazience)."

Zestawienie ciepłych kolorów z bielą pozwoliło stworzyć łazienkę z jednej strony niezwykle przytulną, a z drugiej lekką. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj terakota, której barwa oscyluje między brązem, ceglaną czerwienią i kolorem pomarańczowym. Jest więc swojska i naturalna, a przy tym egzotyczna, nadając całej przestrzeni dojrzałego charakteru.

Wzorzysta płytka pojawia się tu jako główny motyw, ale nie przytłacza, ponieważ została zestawiona z kaflami jednobarwnymi, które uspokajają jej intensywne wzory. Dopełnieniem wyjątkowo estetycznej całości są ciekawe szafki z wycięciami w kształcie trójkąta, które stanowią zarówno element dekoracyjny, jak i uchwyty, a także piękna wanna z półką łączącą funkcję 2 w 1. Pozostałe akcesoria, w tym wazony, świece i ręczniki, zostały utrzymane w ciepłej kolorystyce, co daje niesamowity, iście jesienny efekt.

Oczywiście, jak w każdej nowoczesnej łazience, estetyka powinna iść w parze z funkcjonalnością. Pomieszczenie jest duże, mieści zarówno prysznic, jak i wannę, a do tego zostało uzupełnione o 2 stanowiska umywalek. Priorytetem dla autorki tego projektu było przystosowanie łazienki do potrzeb swojej niepełnosprawnej córki. W efekcie układ wszystkich urządzeń ułatwia poruszanie się na wózku, a trzecia umywalka została dostosowana specjalnie do jej potrzeb.

Na wysoką funkcjonalność łazienki wpływ mają także stelaż Geberit umożliwiający w późniejszym czasie bezkolizyjny montaż niezbędnych uchwytów oraz zainstalowanie blisko wanny dodatkowego gniazda, gdy konieczne okaże się zastosowanie podnośnika wannowego. Jest to więc rozwiązanie idealne dla dużej rodziny i osoby niepełnosprawnej, które zachwyca zarówno jesiennym, ciepłym klimatem, jak i maksymalnym komfortem dla wszystkich domowników.

 Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

pixel