Darmowa dostawa od 299,00 zł

#Zainspiruj się, część 4: salon kąpielowy MINDFUL STUDIO

2022-08-16
#Zainspiruj się, część 4: salon kąpielowy MINDFUL STUDIO

Witajcie! To już #4 odcinek serii „Zainspiruj się”. Omawiamy w niej projekty nowoczesnych łazienek, które można wykorzystać zarówno we własnym domu, jak i hotelu, restauracji czy innym obiekcie.

Dzisiaj mamy dla Was coś specjalnego – projekt salonu kąpielowego w dwupoziomowym apartamencie w Zielonej Górze, który powstał w pracowni Mindful Architekci. Wyzwanie? Niemałe – koncepcja miała łączyć w sobie funkcjonalny minimalizm z naturalnymi dodatkami. Jak udało się uzyskać efekt, który spełnił oczekiwania klienta?

Już po pierwszym spojrzeniu na zdjęcia salonu kąpielowego możemy zwrócić uwagę na dominację jasnych barw. Wszechobecna biel sprawia, że wnętrze prezentuje się czysto i nowocześnie, a złote dodatki w postaci baterii czy słuchawki prysznicowej powodują, że takiej łazienki z pewnością nie można określić mianem „nudnej”.

Co wyróżnia ten projekt łazienki? Przede wszystkim wielkoformatowe płytki z kontrastowym użyleniem imitującym marmur. To ostatnimi czasy bardzo modne rozwiązania, które dzięki swoim wymiarom i minimalnej liczbie fug dają wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Wraz z bardzo dużymi lustrami, które są obecne na całej długości salonu kąpielowego, dają naprawdę spektakularny efekt.

Fundamentem projektu nowoczesnej łazienki są też wysokiej klasy szafki podwieszane, duży prysznic i oczywiście stylowa wanna wolnostojąca. Aż chciałoby się spędzić w niej kilka chwil po ciężkim dniu pracy czy nauki. Całość została oświetlona licznymi lampami, które po zmroku zapewniają niesamowite wrażenia – z jednej strony dają komfort podczas toalety, a z drugiej tworzą niepodrabialny klimat.

Gdzie tu natura, zapytacie? Punktem wyjścia jest nawiązujące do natury piękne użylenie płytek, lecz odnajdziemy akcenty również w elementach uzupełniających. Drewniane, jakby wyciągnięte przed chwilą z rustykalnej chatki krzesło, na którym można postawić lampkę wina towarzyszącą podczas relaksującej kąpieli. Wiklinowy kosz na akcesoria pod szafkami. I w końcu – niepozorne, ale przybliżające do natury drobne gałązki w wazonie. Wszystko to dodaje charakteru i doskonale wpasowuje się w minimalistyczną całość.

Oczywiście w projekcie salonu kąpielowego Mindful Studio nie mogło zabraknąć naszych dodatków! Przyjrzyjcie się dokładniej, a z pewnością zauważycie naszą półkę pod prysznicem (DOCIA) czy półkę przy wannie z ręcznikiem (LAVANDA). W oddali nieśmiało wygląda na nas również uchwyt na papier toaletowy (DIARA). Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy przyczynić się do stworzenia tak wyjątkowego projektu salonu kąpielowego. ☺

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel