Darmowa dostawa od 299,00 zł

#ZAINSPIRUJ SIĘ, CZĘŚĆ 9: EFEKTOWNY STYL BOHO W ŁAZIENCE

2023-06-20
#ZAINSPIRUJ SIĘ, CZĘŚĆ 9: EFEKTOWNY STYL BOHO W ŁAZIENCE

Istnieje wiele metod aranżacji łazienek, ale tym, który w ostatnich latach szczególnie zyskał na popularności, jest styl boho. Zapoczątkowany został przez francuskich artystów tuż po rewolucji francuskiej, którzy po utraceniu swoich majątków byli zmuszeni do minimalistycznego trybu życia. Bazuje na naturalnych materiałach, a charakterystyczne dla niego są lekkość, wygoda oraz kolory ziemi. Wyjątkowym odzwierciedleniem stylu boho jest prezentowany projekt łazienki autorstwa Alicji Szmal-Baehr. 

Czym się wyróżnia? Przede wszystkim gustownym połączeniem stonowanej kolorystyki, która wprowadza do wnętrza przytulny klimat, a także naturalnych materiałów. Uwagę przykuwa zwłaszcza ściana z podświetlanym lustrem i nowoczesną umywalką, na której wyłożono przepiękne płytki Marazzi Rice Str 3D. Stanowią one wyjątkową ozdobę łazienki i nadają jej głębię. Pozostałe ściany wykonane zostały z mikrocementu, który podkreśla naturalność łazienki.

Zdjęcie: Kinga Madro Fotograf

Co ciekawe, duże, lustro nie tylko optycznie powiększa przestrzeń, ale również skrywa swoją tajemnicę. Obudowano nim komin, który dzielił przestrzeń i stanowił spore wyzwanie dla projektantki. Teraz jest niewidoczny, podobnie jak całkowicie zabudowana lustrem pralko-suszarka, znajdująca się obok komina, za drugą częścią lustra. Takie rozwiązanie okazało się niezwykle funkcjonalne i sprawiło, że łazienka prezentuje się nad wyraz okazale.

Co jeszcze wyróżnia ten projekt łazienki? Wygodna, idealnie dopasowana wanna z funkcją prysznica, na której znajduje się roślina w eleganckiej doniczce. Wprowadza ona do wnętrza naturalność, podobnie jak prosta, ale gustowna szafka wykonana z forniru dębowego. Całość znakomicie uzupełniają detale, na czele z idealnie pasującym do stylu boho dywanikiem, a także czarnymi, nowoczesnymi uchwytami i półką prysznicową. Warto również zwrócić uwagę na to, że łazienka jest jasna, ale jej oświetlenie nie drażni oczu, dzięki czemu stała się niezwykle przyjazna dla użytkowników.

Zdjęcia: Alicja Szmal-Baehr

Efektem starań projektantki jest więc łazienka stanowiąca połączenie piękna i funkcjonalności. Pomimo niedużej powierzchni znalazło się na niej wszystko, co potrzebne, by każdy członek rodziny mógł osiągnąć należyty komfort podczas codziennej toalety oraz błogi relaks po ciężkim dniu pracy czy nauki. To znakomita inspiracja dla wszystkich osób, które cenią sobie naturalność we wnętrzach i pragną – poprzez wprowadzenie drewna i roślin – podkreślić wyjątkowość swojej łazienki.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel