Darmowa dostawa od 299,00 zł

#ZAINSPIRUJ SIĘ, CZĘŚĆ 6: ŁAZIENKA Z WANNĄ I PRYSZNICEM (TO MOŻLIWE!)

2023-01-31
#ZAINSPIRUJ SIĘ, CZĘŚĆ 6: ŁAZIENKA Z WANNĄ I PRYSZNICEM (TO MOŻLIWE!)

Aranżując łazienkę, zwykle stajemy przed dylematem: wanna czy prysznic? Okazuje się jednak, że w dobrym projekcie można pomieścić oba te rozwiązania – nawet na niewielkiej przestrzeni! W tym przypadku wannę i prysznic udało się idealnie dopasować do łazienki o powierzchni 6 m2, co oznacza, że… niemożliwe nie istnieje. Przed Wami nowa inspiracja, w której projektanci ze Studio Wajda udowadniają, że można uzyskać nawet w niewielkiej łazience komfort, o jakim marzycie od lat!

Zacznijmy od wyzwania, z jakim należało się zmierzyć. Łazienka miała spełniać potrzeby wszystkich mieszkańców – zarówno dorosłych, jak i małych dzieci. Co na to projektantka?

Projektantka Anna Wajda wspomina:
- Od początku rozmów z klientem oczywiste było, że – poza prysznicem – w łazience musi znaleźć się też miejsce na wannę, choćby niewielką, przeznaczoną głównie dla najmłodszych domowników. Kto sam ma dzieci, zdaje sobie sprawę, jak bardzo maluchy uwielbiają zabawę w wannie i jak duże ułatwienie może ona stanowić dla rodziców. Pomimo moich początkowych wątpliwości co do mnogości funkcji, jakie miały się pojawić w tej niewielkiej łazience (ukryty w niej jest też piec gazowy), stworzyłam projekt, który odpowiada na potrzeby wszystkich jej użytkowników.

Efektem starań projektantki jest wygodna i elegancka strefa kąpielowa, która podkreślona została podwieszanym sufitem, podświetlonym dodatkowo taśmą LED. Co ciekawe, pomimo tego, że zastosowana w projekcie wanna jest jedną z najmniejszych na rynku (142 x 62 cm), pod względem wielkości spełni oczekiwania nie tylko dziecka, ale i osoby dorosłej!

Oczywiście w łazience znalazło się również miejsce dla funkcjonalnej strefy umywalkowej – z wygodnym blatem, szafką na kosmetyki, lustrem oraz kinkietami umieszczonymi po jego obu stronach. Aby łazienka wyglądała nowocześnie, stelaż do miski WC oraz piec gazowy ukryto w zabudowie meblowej z ażurowymi frontami.

Warto również zwrócić uwagę na piękną podłogę, na której zastosowano mocne graficznie płytki Stracciatella, a także ściany, które zostały ozdobione płytkami w 3 kolorach, inspirowanymi papierem milimetrowym. Całość prezentuje się stylowo i nadaje łazience ciepły, rodzinny klimat, stanowiąc wyjątkowe miejsce do codziennego relaksu.

A co stanowi doskonałe uzupełnienie tego projektu? Oczywiście nasze akcesoria! Mowa tu o tacy łazienkowej LARS do uporządkowania kosmetyków oraz mydelniczce VIW z harmonijką.

 

Zdjęcia: Natalia Mańczak

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

pixel