Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zainspiruj się, czyli ciekawe łazienki w różnych stylach

2022-04-11
Zainspiruj się, czyli ciekawe łazienki w różnych stylach

Zainspiruj się” to cykl wpisów blogowych, w których znajdziecie ciekawe rozwiązania łazienkowe w różnych stylach. Dziś otwieramy ten cykl łazienką projektu SML. Dlaczego? Ponieważ łatwo nie było, a wyszło nie dość, że pięknie - to jeszcze kreatywnie.

Projektanci łazienki mieli jasno postawione zadanie: kolorem przewodnim wnętrza (nie tylko łazienki, ale całego mieszkania) ma być ukochany przez klienta odcień niebieskiego. Nie jest to łatwy kolor we wnętrzach, ponieważ należy on do palety zimnych odcieni. A przecież warto abyśmy czuli się we wnętrzu dobrze, powinno być też przytulne. Jak wybrnięto z sytuacji? Ocieplając całość, co dało świetny, niebanalny efekt.

Warto zwrócić uwagę na detale. Całkiem zmyślne zresztą: wyróżniające się płytki podłogowe z motywem lastryko w odcieniach niebieskiego - skontrastowano z ocieplającymi go płytkami drewnopodobnymi, łącząc je dodatkowo z bazowymi odcieniami szarości i bieli. Brzmi trochę skomplikowanie, lecz dało to niesamowity efekt. Na tym jednak wyzwania się nie skończyły.

Łazienka nie należała też do największych, a projektantom zależało na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Stąd też wykorzystano przestrzeń za wanną, jako sprytne, dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci półek. A jak doskonale wszyscy wiemy, każda przestrzeń na przechowywanie jest na wagę złota! Szczególnie w tych mniejszych łazienkach.

Koniec wieńczy dzieło - dlatego finałowy efekt, podkreślający subtelną "kropkę nad i" - nadały akcesoria Dabstory. Dla uporządkowania kosmetyków strefy mokrej na ścianie przy wannie zamontowano półkę DOCIA, nawiązującą kolorystycznie do grzejnika i ceramiki łazienkowej. Od teraz, łazienka była już w komplecie :)

Nam się podoba - mamy nadzieję, że poruszy ona również Wasze zmysły. Szczególnie ten estetyczny. W takim wnętrzu chciałoby się wziąć gorącą kąpiel z aromatycznymi olejkami, roztaczającymi się delikatnie w powietrzu. Ale sprawdźcie sami - zdjęcia poniżej.

Aha - już niedługo zapraszamy do kolejnego odcinka cyklu. Stay tuned! :)


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel