Darmowa dostawa od 299,00 zł

Mała łazienka – jakie rozwiązania? Małe jest piękne cz. 2

2022-09-21
Mała łazienka – jakie rozwiązania? Małe jest piękne cz. 2

Wracamy z kolejnymi pomysłami na małą łazienkę. W poprzednim artykule powiedzieliśmy nieco o kolorystyce, oświetleniu i sztuce kompromisu, tak ważnej w urządzaniu niewielkiego wnętrza. Dzisiaj poszerzymy temat o kilka nowych rozwiązań oraz inspiracji. Bo aranżacja małej łazienki to temat rzeka!
Płytki w małej łazience – piękno i… optyczne powiększenie wnętrza

Wyobrażasz sobie łazienkę bez eleganckich płytek – czy to na ścianach, czy podłogach? My nie do końca, bo to idealny sposób na wykończenie, który dodaje pomieszczeniu uroku. Musisz jednak wiedzieć, jakie kafelki wybrać.

To, że powinny być jasne, już wiesz. Ale na jaki rozmiar postawić? My polecamy przede wszystkim płytki wielkoformatowe, które do małej łazienki nadają się idealnie. Przede wszystkim ze względu na mniejszą liczbę fug, co daje wrażenie większej przestrzeni. Możesz również odejść od klasycznego, prostego układu, w którym linie fug tworzą symetryczną siatkę. Układając je na ukos, zwiedziesz umysł i mała łazienka będzie wyglądała na większą.

Pamiętaj! Nie wszystkie ściany muszą być zabudowane płytkami – użyj je na ¾ powierzchni, a pozostałą część pomaluj farbą na jasny kolor (ten sam, który znajduje się na suficie). Możesz nam zaufać - to doskonały sposób na optyczne powiększenie łazienki!

Inne spojrzenie na prysznic, umywalkę i toaletę

To, jaką armaturę łazienkową wybierzesz, również ma znaczenie. Coraz popularniejszym rozwiązaniem w aranżacji małej łazienki jest kabina prysznicowa bez brodzika, który odcina optycznie podłogę i sprawia, że wnętrze wydaje się mniejsze. Rezygnując z niego, zyskasz iluzję większej przestrzeni, a do tego sprawisz, że wnętrze będzie prezentowało się jeszcze lepiej (odpływy liniowe są dużo bardziej estetyczne!).

Projekt: a.studio

Inną metodą jest zrezygnowanie z klasycznej toalety osadzonej na podłodze. Zamień ją na wiszącą miskę, dzięki której uzyskasz wrażenie lekkości i która okaże się niezwykle praktyczna. Polecamy także narożne umywalki – idealnie wypełnią one wolną przestrzeń i pozwolą Ci do maksimum wykorzystać dostępną w małej łazience przestrzeń.

Wykorzystaj wolne miejsca!

Szafka pod lub nad umywalką to niejedyne miejsce, gdzie możesz przechowywać swoje łazienkowe akcesoria. Powieś półkę nad wanną albo w kabinie prysznicowej. Zyskasz wtedy wiele dodatkowej przestrzeni.

Jak urządzić małą łazienkę i optycznie ją powiększyć? Wybieraj szafki z przeszklonymi frontami, które nie przytłaczają i dają wrażenie lekkości!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel