Darmowa dostawa od 299,00 zł

#Zainspiruj się, część 2: projekt łazienki na "randkę w ciemno"

2022-04-26
#Zainspiruj się, część 2: projekt łazienki na "randkę w ciemno"

Cześć! :-)

Witajcie w #2 odcinku serii "Zainspiruj się"! Poprzednio omawialiśmy projekt wymagającej łazienki. Nie może być jednak zbyt nudno - podnosimy poprzeczkę! Co jeśli projektuje się łazienkę w ciemno, nie znając potrzeb klienta? Czy taka "randka w ciemno" w kreowaniu oczekiwań, może się udać? Przekonaj się i sprawdź! :-)

Aleksanrda Sowińska - właścicielka a.studio - miała zadanie stworzenia na tyle uniwersalnej przestrzeni, która spodoba się każdemu! Dlaczego? Ponieważ łazienka należała do domu inwestycyjnego, który po pełnym wyposażeniu, miał znaleźć w szybkim czasie kupców. Co oznacza, że łazienka była zaprojektowana, zanim jeszcze pojawił się finalny odbiorca. Ambitne zadanie.

I tu pojawia się kłopot: projektowanie łazienki pod kogoś, kogo nie znamy? Kto nie opowie nam o swoich potrzebach i preferencjach… I choć jeszcze go nie znamy trzeba sprawić, aby zakochał się w projekcie od pierwszego wejrzenia? To jest dopiero wyzwanie!

Dlatego projektantka postawiła konsekwentnie, na stonowaną kolorystykę wszystkich ścian i zabudowy, łącząc je z czarną i modną armaturą oraz dodatkami. Jednym z mocnych akcentów jest wzór na płytce podłogowej, który przechodzi do wysokości nad umywalką, tworząc ładny dekor przy lustrze. Punktem wyjścia w dobrze kolorów zabudowy oraz płytek ściennych był wspomniany przed chwilą, geometryczny motyw z podłogi. Odnajdujemy w nim odcień grafitu, do którego nawiązuje szafka i zabudowa geberitu - gdzie zaprojektowano przestrzeń do przechowywania i jasną szarość, którą zostały wyłożone częściowo ściany.

O tak - właśnie! Zwróćcie uwagę, że nie wszystkie ściany zostały wyłożone płytkami! Część z nich została po prostu pomalowana.

Zastanawiacie się może, co zyskujemy takim zabiegiem? Oszczędność to raz, ponieważ płytki wychodzą relatywnie drożej w zakupie i wykończeniu, aniżeli farba! A dwa, uzyskujemy wrażenie otwartości tego wnętrza.

Przy umywalce z kolei - postawiono na dużą przestrzeń odkładczą, tak przydatną w codziennym użytkowaniu łazienki! W końcu mieści się tam zestaw naszych pojemników i tacek na akcesoria kosmetyczne, a także finezyjny wazon.

Na koniec zostaje kosmetyka i dekoracje: nasza półka na wannę AMMOS, która uprzyjemni każdą kąpiel, lustro z efektem podświetlenia od tyłu, które tworzy efektowną łunę na ścianach i tekstylia łazienkowe w kolorach ziemi. Nie chcemy się chwalić, ale czarne akcesoria Dabstory wyglądały tu świetnie ;-)

Dom z taką łazienką, z pewnością znajdzie swojego kupca w szybkim czasie! A przy okazji, była to dość udana "randka w ciemno" ;-)

Projekt: https://asowinskastudio.pl/
Zdjęcia: https://bilbil.pl/

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel